plaża

Rowerowe wakacje w Polsce

Kiedy wyjeżdżamy na wczasy, to zawsze myślimy o miejscu atrakcyjnym. Nie tylko chcemy wypocząć, ale również przywieźć stamtąd miłe wspomnienia. Warto wynająć pokój w Rewalu chociażby z tego względu, że jest tam wiele atrakcji nigdzie indziej niespotykanych. Można się przejechać kolejką wąskotorową. Można wędrować wzdłuż czystych plaż, można uprawiać turystykę rowerową,  atrakcji w Rewalu jest naprawdę dużo. Największym atutem wynajęcia pokoju w Rewalu jest to, że miejsce noclegów w Rewalu, prawie każde jest położone blisko plaży. Jest to istotne, bo jeśli na wczasy udajemy się z małymi dziećmi, to wiadomo jaką mordęgą jest dojście do plaży.

Tu ten problem odpada. A palże w Rewalu są piękne, czyściutkie, mnóstwo wyznaczonych miejsc do pływania, gdzie nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy. Większość pensjonatów  czy ośrodków wczasowych, gdzie wynajmujemy pokój w Rewalu posiada własna wypożyczalnie rowerów, dzięki czemu możemy odbyć wspaniałą wycieczkę rowerową po okolicy. A jest gdzie jechać. Nieopodal Rewala znajduje się Trzęsacz, a tam zabytkowe fragmenty kościółka z przełomu XIV/XV  wieku. Zabytek jedyny w swym rodzaju w Europie. Znajduje się prawie w morzu, a kiedyś stał na dość wysokim klifie. Na jego przykładzie widać, jak mocno morze wdziera się w ląd.

Jak z powyższego widzimy noclegi w Rewalu, to nie tylko plażowanie, ale mnóstwo dodatkowych atrakcji. Kiedy nie ma słońca i odpada plażowanie czas spędzony na zwiedzaniu ciekawych zabytków, czy sama wędrówka wzdłuż plaży daje każdemu mnóstwo frajdy i jest przyjemniejsza od siedzenia w wynajętym pokoju w Rewalu. Dlatego należy już na początku roku pomyśleć o wynajęciu noclegu w Rewalu na wakacje. Kiedy zrobimy to dostatecznie wcześnie, to można trochę zaoszczędzić, bo w środku sezonu ceny noclegów w Rewalu mogą się zmieniać i możemy więcej zapłacić za pokój. Oferujący pokoje mieszkańcy są zawsze gotowi obniżyć cenę, kiedy godzimy się na pewne niedogodności, na przykład na pokój w większym oddaleniu od morza.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *